ArabicAzerbaijaniEnglishFrenchGermanTurkish

Garanti ve İade Koşulları

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

www.setpro.com.tr adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için paketinizden çıkan iade formunu doldurarak herhangi Sürat Kargo veya Aras Kargo şubesinden iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. İade işlemini yapabilmek için ürünü teslim aldıktan sonra 5 iş günü içinde ürünü faturanın aslıyla beraber kargo şirketine teslim etmelisiniz, bu süre aşıldığında iade asla gerçekleştirilmemektedir.



İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk 14 (on dört) iş günü içinde iade etme hakkınız bulunmaktadır. Faturasız iade ve değişim yapılmamaktadır, bu sebeple faturasız kargo teslim alınmamalıdır. 385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. İadelerde ürün Sürat Kargo veya Aras Kargo ile gönderilmelidir. İade gönderilerinde kargo bedeli alınmamaktadır.



İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

www.setpro.com.tr, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz depomuza ulaştığında detaylı olarak incelenir, kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirilirsiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızca müdahale edilememektedir. İadenin kredi kartınıza yansıma süresi bankanızın çalışma hızına göre 7 - 15 iş günü sürebilir. Kapıda ödeme ile gerçekleştirilen alışverişlerde iadenin gerçekleşebilmesi için IBAN numarasının iletilmesi gerekmektedir.



İade koşulları nelerdir ?

Setpro ürünlerinin kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollaması gerekmektedir, yeniden satıla bilirliği bozulmuş ürünler iade kabul edilmez. 



Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.



Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 7 iş gününü almaktadır. İade durumunda, kargo ve kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilmemektedir, ürün bedeli iade edilir.